Ta strona wykorzystuje ciasteczka
Rozumiem / Polityka prywatności

Okolica i atrakcje

Agroturystyka w Brennej

Czyste powietrze, olśniewający górski krajobraz, piękno dziewiczej natury, a także wiele rozmaitych atrakcji – wszystkie te czynniki mają istotny wpływ na rozwój agroturystyki w Brennej. Do tego należy doliczyć także bogatą bazę noclegową, wśród której na szczególną uwagę zasługuje Willa Oleńka. Zacisznie położony pensjonat, zapewniający komfortowe warunki pobytu oraz dostęp niemal na wyciągnięcie ręki do licznych atrakcji, jakie oferuje okolica. Dlatego niezależnie od tego, czy jesteś fanem wypoczynku na świeżym powietrzu, entuzjastą uprawiania sportu w trakcie urlopu, czy też spokojnego relaksu z widokiem na malowniczy pejzaż, to gwarantujemy, że z pewnością nie będziesz rozczarowany pobytem u nas.

Okolica - Stary Groń, Kotarz i Trzy Kopce

Willa Oleńka położona jest w odległości około jednego kilometra od centrum Brennej. Taka lokalizacja sprawia, że goście wynajmujący u nas pokoje gościnne, mogą z jednej strony cieszyć się ciszą i spokojem, a drugiej mają w blisko wszystkie najciekawsze atrakcje. Ledwo parę kroków od obiektu znajdują się szlaki turystyczne prowadzące m.in. na Równicę, Błatnią, Stary Groń, Kotarz i Trzy Kopce. Wejście na te szczyty nie wymaga profesjonalnego przygotowania. Dlatego świetnie nadają się one dla osób, które tylko okazjonalnie wybierają się piesze wycieczki po górach.

Goście, którzy preferują jazdę jednośladem po górskich terenach, również będą usatysfakcjonowani z pobytu u nas. W okolicy pensjonatu znajduje się bowiem ścieżka rowerowa. Wszystkie osoby przebywające w naszym pensjonacie mogą liczyć na nasze porady i wskazówki, które będą użyteczne podczas pieszej lub rowerowej wyprawy po okolicy.

Atrakcje - Skansen Chata Chlebowa, Park Turystyki

Górskiego szlaku nie trzeba wcale pokonywać na własnych nogach lub jednośladzie. Wiedzą o tym osoby, które preferują jazdę konno po górach. A nie ma lepszego miejsca, żeby to robić niż Beskidy. Gdzie najlepiej zacząć? Oczywiście w Brennej – w miejscowości znajduje się nie tylko stadnina, ale także swój początek bierze najdłuższy w Polsce szlak konny do jazdy górskiej, którego długość wynosi 600 km.

Osobom, które chciałyby natomiast poznać lokalne tradycje, zalecamy odwiedzenie Chaty Chlebowej. Wizyta w skansenie to świetną okazją, aby dowiedzieć się, jak wyglądało życie okolicznej ludności ponad 100 lat temu. Nie będzie to jednak nudna wycieczka, pełna suchych informacji – podczas niej można zobaczyć na własne oczy proces wyrobu masła oraz sera przy użyciu dawnych metod. Co więcej, samemu można przygotować chleb według tradycyjnych receptur, a następnie skosztować go z dodatkiem wiejskich w pełni naturalnych specjałów. Wśród atrakcji, jakie oferuje Brenna, nie należy pominąć groty solnej. Wykonana z soli z dużą zawartością manganu, magnezu, jodu oraz wapnia wykazuje prozdrowotne działanie na przebywające w niej osoby. Zabiegi w grocie pomagają ludziom zmagającym się z chorobami dróg oddechowych, problemami skórnymi, bólami reumatycznymi. W okolicy znajduje się ponadto gabinet odnowy biologicznej oraz Spa – co z pewnością ucieszy osoby, które chciałyby wpłynąć dodatnio na swój wygląd, samopoczucie i zdrowie.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku z pewnością będą zachwyceni znajdującym się na terenie Brennej Parkiem Turystyki. Wyposażony w sprzęt do ćwiczeń, kilka boisk oraz pole mini golfa zapewni moc wrażeń. Dzięki posiadaniu rozległego i zróżnicowanego placu zabaw, będzie również doskonałą przestrzenią do zabawy dla dzieci w różnym wieku. Potrzeby osób poszukujących większych wyzwań zaspokoi z pewnością ulokowany tuż obok park linowy, który oferuje aż 4 trasy o rozmaitych poziomach trudności.

W sezonie zimowym Brenna staje się natomiast prawdziwym rajem dla amatorów białego szaleństwa. Na zboczu Starego Gronia przygotowana została trasa o długości 631 metrów, która będzie idealna dla narciarzy, którzy jeżdżą na poziomie średnim oraz zaawansowanym. Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę na stoku przygotowano zaś wyciąg o długości 100 metrów. Dodatkowym atutem jest również niewątpliwie możliwość jazdy po zmroku, wszystkie trasy są bowiem oświetlone.

Powyższe wyliczenie nie wyczerpuje listy atrakcji, jakie oferuje agroturystyka w Brennej. Oprócz tego goście odwiedzający nasz pensjonat będą mogli lub skorzystać z m.in.

  • Boiska "Orlik",
  • Kortu tenisowego,
  • Mini wesołego miasteczka,
  • Quadów,
  • Hali sportowej,
  • Przystani kajakowej,

A także odwiedzić:

  • Muzeum Zofii Kossak,
  • Stare Kino – izbę regionalną,
  • Dworek Myśliwski – Konczakówka,
  • Ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną "Góra Bucze".
Wykonanie oraz hosting: 7 WAYS Software